.

Medaile ze soutěže v Londýně

Medaile ze soutěže v Londýně

Soutěž Academy of Chocolate, která probíhá v Londýně roste rok od roku na oblibě a je čím dál těžší se v ní prosadit. Pravidelně se jí účastní nejprestižnější značky čokolády, tedy ne ty největší továrny s cukrovinkami, ale bean to bar výrobci, kteří vyrábějí čokoládu z výběrových kakaových bobů s přísně hlídaným postupem výroby.

V jedenáctém ročníku soutěže v roce 2019 se účastnilo okolo 1500 vzorků. My jsme se zaměřili na královskou kategorii tmavých čokolád do 90% kakaa.

Získali jsme stříbrnou medaili za čokoládu Chuao 75 % tmavá a bronzovou medaili za čokoládu Sao Tome 75 % tmavá.

Chuao 75% tmavá má medovou chuť v harmonii s ostružinami. Kakaové boby z oblasti Chuao jsou legendou mezi výrobci čokolády, mají bohatou historii, o které se můžete více dočíst v sekci plantáže. (připravujeme)

Sao Tome 75% tmavá má lehkou kyselinku, svěží chuť bobulového ovoce, datle. Ostrov Svatý Tomáš a Princip leží v blízkosti západního pobřeží afrického kontinentu. Jeho poloha v blízkosti rovníku a půda, jež je sopečného původu je ideální kombinací pro pěstování kakaa. Více se dozvíte v sekci plantáže. (připravujeme)

Vítězné čokolády Chuao 75% tmavá a Sao Tome 75% tmavá

Ocenění jemné čokolády podle akademie

To, co nás v Akademii spojuje, je přesvědčení, že jen málo výrobců skutečně chápe rozdíl mezi jemnou čokoládou a cukrovinkami. Ani si neuvědomují, že čokoláda je vyrobena z ovoce, kakaových bobů, s příchutěmi, které mohou být stejně jemné, pokud nejsou maskovány cukrem a tukem. V důsledku toho je pro spotřebitele obtížné vybrat jemnou čokoládu a vytvořit si vlastní úsudek.

Pevně ​​věříme, že dát lidem šanci vychutnat si a naučit se o jemné čokoládě jim dá větší uznání, a tím i rozpoznat „pravou“ čokoládu.  Chuť ovlivňuje nesčetně faktorů, včetně odrůdy kakaových bobů, kde se pěstují, procesu fermentace, způsobu sušení a receptů a metod výrobců, nejde jen o obsah kakaa.

Jakmile zjistíte, jaké potěšení, složitost, bohatství a různé pocity jsou v jemné čokoládě, nikdy se na čokoládu nebudete dívat stejným způsobem, nikdy už nebudete nakupovat čokoládu stejným způsobem. Chceme tuto příležitost přinést co největšímu počtu lidí, bez obchodního nebo komerčního zájmu.

Čerstvé kakaové lusky a kakaové boby

Transparentní zdroje kakaových bobů

Domníváme se, že poptávka po jemné čokoládě bude pobídkou k výběru kvalitnějších kakaových bobů, a proto bude mít dopad na země pěstující kakao. Na oplátku budou moci věnovat větší pozornost svým výrobním, fermentačním a sušícím metodám, a tím chránit pracovníky a životní prostředí. To povede k lepší ceně kakaových bobů.

Pokud nezačneme platit zemědělcům kakaa slušnou cenu, stejně jako mnoho jiných oblastí zemědělství, mladí lidé opustí plantáže a přestěhují se do měst, kde je více lukrativní zaměstnání. Kakaové plantáže propustí více lukrativních forem zemědělství a zdroje jemnějších kakaových bobů budou ztraceny.

Nejenže to bude mít špatný vliv na kvalitu kakaa, a proto bude mít naše čokoláda i další destruktivní vliv na životní prostředí.

1 komentář u „Medaile ze soutěže v Londýně“

Napsat komentář