.

CocoTerra přináší výrobu čokolády k vám domů

Skladný stroj aktraktivního designu zvládne celý proces výroby. Za shruba 2 hodiny připraví z kakaových nibsu (pozn. redaktora: upražená drť z kakaových bobů zbavená slupek) kostičky pravé domácí čokolády. Vše řídí program ovládaný aplikací ve vašem telefonu.

Myslím, že je to dobrá cesta pro lidi, kteří o výrobě čokolády vědí jen málo, ale zároveň si to chtějí vyzkoušet v domácích podmínkách. Výsledek se bude od pravé čokolády lišit, ale bude to rozhodně zajímavý zážitek, pokud se CocoTerra dostane na trh.

 

CocoTerra je první svého druhu a následuje tím trend domácí výroby chleba, piva, těstovin, zmrzliny. Proč si doma nepřipravit i čokoládu?

Nate Saal, zakladatel CocoTerra, který je biochemikem s 25letými zkušenostmi ze Silicon Valley měl vždy zájem o jídlo a jeho přípravu v domácích podmínkách, původně se věnoval kávě, ale pak přesedlal na čokoládu.

Nate říká: „Výroba čokolády je dlouhá, komplikovaná směsice fyziky, chemie a umění.“ V konstrukci CocoTerra zúročil své zkušenosti z domácí přípravy jídla. Proces výroby čokolády musel zjednodušit, zároveň však nesměl základní principy narušit, aby došel zdárně až k domácí čokoládě.

K výslednému skutečně automatickému stolnímu stroji měřící pouhých 25 x 38 cm vedla dlouhá cesta pokusů a omylů. Komponenty se přestavovaly, Saal koketoval s myšlenkou zda stroji dát počítač, který bude řídit jednotlivé procesy. Nakonec vznikl funkční prototyp.

Prstenec

Asi dvě hodiny, nebo více, podle toho, jak recept a parametry nastaví uživatel, trvá stroji CocoTerra vytvořit prstenec domácí čokolády z kakaových nibsů. Po 30 minutách jsou nibsy umlety a může se přidat další suroviny, cukr, kakaové máslo, mléko, pokud se jedná o mléčnou čokoládu. Prstenec je tvarován odstředivou silou, postupně se odstřeďuje a ochlazuje, je to efektní podívaná.

Přístroj má atraktivní design, částečně průhledný a částečně bílý s dominantním stříbrným ovladačem a obrazovkou.

Zdroje: http://confectionerynews.com/

Fotky: thesixfifty.com, cocoterra.com, thespoon.tech, nowthisnews.com

 

 

Napsat komentář