.

Svátek svatého Patrika rozhodně není českým svátkem

Vždy u sebe noste malou placatku whisky pro případ hadího uštknutí, a dále vždy u sebe noste malého hada. Fórků na téma whisky je snad více, než jejích konzumentů, jisté však je, že tento obilný destilát k zelenému ostrovu Irské republice neodmyslitelně patří. Svátek svatého Patrika pochází z těchto končin a u nás se slaví spíše symbolicky, kdo by ale rád neochutnal alespoň jednou do roka dobrou whisky, že?

My jsme si párování s alkoholem oblíbili a tento svátek, který připadá na 17. března jsme proto zasvětili čokoládě stvořené pro whisky. Přesněji čokoládě vyrobené z kakaových bobů, které se macerovaly v této irské dobrotě. Tato 70% tmavá čokoláda vyrobená z výběrových kakaových bobů z Kolumbie je jemná, má ovocný nádech jako Bushmills a navrch je ještě posypaná boby, díky tomu příjemně křupe. Chtěli jsme se posunout ještě dále, proto jsme připravili pralinky s ganache z mléčné čokolády a whisky Bushmills, která jim dodává velmi intenzivní chuť.

„Baví se dva gentlemani: Doktor mi říkal, jestli chci být zdravý, mám přestat pít whisky. Druhý říká: Jakto, že máš tedy sklenici whisky na stole? a první odpoví: Změnil jsem doktora.“

Připravili jsme degustační sadu, ve které najdete zastoupení nejznámějších irských whisky: Bushmills – která je přímo v čokoládě a pralinkách a degustační lahvičku Jameson, kterou můžete vypít spolu s naší čokoládou.

Při párování můžete pozorovat jak se chuťový profil čokolády i whisky pěkně spojí.

 

Napsat komentář